Další odeslání objednávek za: 0 Days

Péče o látkové plenky

Péče o látkové plenky

Často se nás ptáte, jak o látkové pleny pečovat, jak je prát a sušit, aby Vám vydržely co nejdéle. Sepsali jsme vše, co Vám práci s plenkami usnadní, je to velice jednoduché, tak se na to pojďme spolu podívat

Před prvním použitím

Poté, co jste od nás obdrželi zásilku s objednaným zbožím doporučujeme plenky vyprat, s každým dalším praním se zvyšuje savost fleecu, který je uvnitř plenky.

Image
Image

Přebalování

Při přebalování doporučujeme používat separační plenky, do plenky dáte jeden ubrousek a ten zachytí stolici, kterou pak společně s ubrouskem vyhodíte, usnadní Vám to tedy práci s plenkou. Pokud přece jen na plence nečistota zůstane, tak ji jednoduše přemáchnete ve vodě např. se žlučovým mýdlem. Separační plenku dávejte i v případě, že miminku mažete zadeček krémem proti opruzeninám, některé krémy mohou působit voděodpudivě a Vy si tedy nevědomky impregnujete plenku zevnitř a ta díky tomu nebude savá.

Skladování plenek

Použité plenky skladujte na sucho ideálně v uzavíratelném koši/kyblíku. Zevnitř můžete víko potřít éterickým olejem, aby se z koše nešířil zápach. Plenky takto skladujte max. 2-3 dny, poté je vyperte.

Když pojedete na výlet nebo na procházku, tak skvělým pomocníkem na skladování plen je nepromokavá taška z PUL materiálu, která je prodyšná a nepropustná, z tašky tak nebude cítit žádný zápach.

Image
Image

Praní plenek

Plenky vyndejte z koše a dejte do pračky klidně s ostatním prádlem. U plenek na suchý zip si dejte pozor na to, aby byl suchý zip zapnutý na tzv. protizip, aby se na něj v pračce nezachycovaly nečistoty a nezkrátili jste si tak životnost plenky.

Spusťte nejprve máchací cyklus a nastavte praní na 60 °C, to je teplota, která zničí veškeré bakterie. Na praní je ideální použit prací prášek, který nezanáší póry plenky. Prací prostředek by neměl obsahovat žádná bělidla ani rozjasňovače barev. Vyhýbejte se i pracímu prostředku, který obsahuje větší množstí mýdla, díky mýdlu si můžete plenky nechtěně naimpregnovat a nebudou sát tekutinu (tento jev je však vratný, stačí plenky vyprat v jiném pracím prostředku a opět začnou sát). Nepoužívejte ani aviváž, protože snižuje savost plenek. Při praní myslete na to, že plenky jsou velice savé, takže aby byly dobře vyprané, je důležité, aby nebyla pračka přeplněná, naplňte ji tedy maximálně do půlky bubnu.

Sušení plenek

Po vyprání pověste plenky na sušák, díky fleecu a PUL materiálu, ze kterého je plenka ušita, schne velice rychle, už z pračky vynadáváte plenku téměř suchou. PUL materiál ale nemá rád vysoké teploty, poničila by se jeho membrána, tak se prosím vyhněte sušení na přímém sluníčku a blízko radiátoru, to samé platí i o sušičce. Vkládací plenky, prefoldy a kalhotkové plenky, které nemají PUL materiál do sušičky dát můžete.

Když plenky uschnou, tak je můžete složit a uklidit, žádné žehlení už není v dnešní době nutné, bakterie byly zničeny už při praní a navíc byste mohli poškodit patentky a PUL materiál.

Image

Kontaktujte nás

  • Bobánek s.r.o.            
  • + 420 799 991 227 
    Králíčkova 4267
    Havlíčkův Brod 58001
    IČ:08532451, DIC:08532451 jsme plátci DPH
    facebook: plenkybobanek 

Sponzorujeme

 Bbánek sponzor UNICEF

 

volejbal hb logo

Provoz bez omezení

Provoz e-shopu není omezen. Vaše objednávky odesíláme každý pracovní den. Momentálně pouze chybí na výběr doručení na pobočky Zásilkovny, jelikož není jisté, zda bude pobočka otevřena pro výdej zboží.