Další odeslání objednávek za: 0 Days

Recenze maminky NiKKa

V uplynulých 2 týdnech jsme měly s Amálkou to štěstí a mohly jsme testovat moderní látkové plenky značky Bobánek.

Látkujeme od jejího cca 2. měsíce, protože jako "prvomatka" jsem si netroufla s tak malým miminkem začít dříve. 

Do své látkové výbavy jsem si pořídila hlavně kalhotkové pleny se svrchňáčky a proto pro mne bylo toto testování velmi lákavé - vyzkoušet i jiný druh látkových plen. 

Hned po rozbalení balíčku jsem pleny vyprala a po uschnutí (na sušáku v podzimním období to trvalo cca 1 den až den a půl) jsme se do látkování s novými plínečkami pustily.

První dojem byl úžasný. Tak měkkoučký materiál jsem ještě neviděla. Zalíbilo se mi také, že materiál v místě zapínání kalhotkové pleny je oproti jiným značkám tenčí než na zbytku plenky. Přišlo mi, že díky tomu šly snadněji natahovat a zapínat.

Naše testovací sada obsahovala:
Extra savou plenu AIO 
Kalhotkovou plenu bambus
Svrchní kalhotky
Vícevrstvou bambusovou plenu
Separační bambusové pleny

Extra savá plena AIO - jsem z ní asi nejvíce nadšená. Jednodušší přebalování už ani být nemůže. Krásně se dá pomoci patentků zmenšit, dotáhnout a uzpůsobit téměř na míru dítěti. Jedinou nevýhodou, která mě během testování napadla, jsou žmolky u této pleny, které se objevily hned po prvním praní. Na funkčnosti pleny to však určitě neubírá. S touto plenou zvládne přebalovat opravdu každý - včetně tatínků a babiček.

Kalhotková plena bambus- opět musím pochválit heboučký materiál a super systém pro úpravu velikosti plenky. Vyhovuje nám velmi.

Svrchní kalhotky - nikde malou netlačily, seděly i k ostatním našim plenkám jiných značek, neprotekly. Za nás super.

Vícevrstvá bambusová plena - perfektní věcička. Dá se použít jen do svrchňáčků, zadeček se potom jeví celkem malý. Nebo se dá také použít ke zvýšení savosti plen, ale tuto variantu jsme zatím neměly potřebu zkoušet.

Separační bambusové pleny - moc příjemný materiál. Osobně používáme flísové separačky, jelikož se nám daří velkou potřebu vykonávat metodou bezplenkovky. Pro menší dítka se mi jeví určitě jako skvělá varianta pro zachycení těch největších nečistot.


Celkově jsme byly s Bobánkem moc spokojeni. Do budoucna plánuji určitě dokoupit AIO pleny. Zde shrnu mnou postřehnuté klady a zápory těchto pleneček:

Výhody
+ spolehlivé plenky, nestalo se nám, že by někde protekly
+ vysoká savost
+ výborný systém pro přizpůsobení velikosti plen
+ měkký materiál
+ pleny bez chemie, chrání zdraví miminka
+ ekologičnost
+ snadná manipulace
+ česká firma
+ krásné vzory plenek
+ široký sortiment zboží
+ příjemná cena

Nevýhody
- AIO plena má již po prvním vyprání velké množství žmolků

Plenečky můžete sehnat v rozmezí 299,- (ve slevě) až 389,- za kus. Tato firma nabízí také tréninkové kalhotky, plavky, nepromokavé tašky, přebalovací podložky, bryndáčky a další nezbytnosti pro miminko i maminku.
Informace o této firmě a eshop naleznete zde.

Na závěr bych chtěla poděkovat Bobánkovi za skvělé plenky a Koníkovi, za možnost zapojit se do skvělého testování.