Další odeslání objednávek za: 0 Days
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

NOVÉ MODERNÍ VZORY

Recenze maminky Orobs

Hned ze startu se chci omluvit za kvalitu některých fotek. Naše sportovkyně se za poslední dobu poměrně rozpohybovala, takže pořídit některé fotky byla celkem fuška ?

Ještě než jsem vůbec byla těhotná, byla jsem pevně rozhodnutá, že budu látkovat. Sice to není moderní, teď přece letí nasadit jednorázovku a máte hotovo, ale naše maminky látkové plenky používaly (za mě „pemprsky“ ještě nebyly) a zvládaly to, tak proč ne já. Během těhotenství jsem se ponořila do studia a chvíli mi šla hlava kolem z těch všech svrchňáků, kapsovek, vkládaček, chobotovek, kalhotovek a dalších, ale nakonec jsem se ve všech těch pojmech zorientovala a rozhodla se do začátku pro klasické látkové čtverce poskládané do novoskladu a svrchňáky. Na jaře jsem část výbavy pořídila na veletrhu PRODÍTĚ v Brně a zbytek pak během týdne opravdových plen. Do porodnice jsem si koupila jeden balík jednorázovek s tím, že víc nebudu potřebovat, protože ihned po návratu domů přece začnu s látkovkama. Samozřejmě, realita byla jiná a já byla ráda, že vůbec nějak funguju, natož abych se ještě „mordovala“ s látkovkou. Během šestinedělí jsem se odhodlala látku vyzkoušet, ale Teuška byla drobné miminko (ač se narodila 13 dní po termínu, vážila 3320g) a i novosklad a mini verze svrchňáků na ni byly strašně veliké. Tak jsem „látku“ zase odložila. Ale narůstající množství vzniklého odpadu a průvan v peněžence při používání jednorázových plen mě postupně přiměl k tomu, konečně už ty látkovky vytáhnout a používat. A dneska jsem ráda – praní ani skládání plen mi nevadí, přebalování mě i manžela (ano, i jeho ?, kdyby to bylo jen na něm, tak nespotřebujeme ani jeden balík jednorázovek) baví a hlavně, zadeček naší malé prdelky není 24 hodin v chemickém koktejlu a zátěž na životní prostředí je určitě taky mnohem nižší.

No a teď už konečně k tomu Bobánkovi ?

Abych se přiznala, ač jsem měla celkem nastudováno, o plenkách Bobánek jsem do náboru na testování vůbec neslyšela. S nadějí jsem se do testování přihlásila, ale moc šancí jsem nám nedávala. Jaké bylo moje překvapení, když jsem zjistila, že jsme byly vybrány ? Okamžitě jsem vyplnila dotazník kvůli adrese a těšila se, až testovací sada dorazí. Tady ale přišla malá „sprcha“. Předpokládala jsem, že plenky dorazí nejpozději v pátek, protože přece od pondělí se testuje. Naplánovala jsem si celotýdenní rozvrh tak, abych si balíček v pátek vyzvedla u rodičů (kam jsem si ho nechala zaslat) a rovnou plenky vyprala (bohužel, od léta bojujeme s ubývající vodou ve studni, takže pereme u rodičů). Jenže chyba lávky, v pátek odpoledne přišla smska, že plenky byly teprve odeslány. Takže jsem zase překopala plány na pondělí a doufala, že v pondělí už fakt přijdou. A přišly ? Každopádně, pozdější doručení mě zamrzelo, protože zrovna u plen, které jsou potřeba před prvním použitím vyprat, se tím pádem jakoby zkracuje doba testování. Ale pak jsem si uvědomila, že vlastně i praní se dá považovat již za testování, zejména porovnání délky sušení s jinou značkou. Každopádně, byla to pro mě trochu komplikace.

Naše testovací sada obsahovala

- 1x extra savou plenu AIO
- 1x kalhotkovou bambusovou plenu
- 1x svrchní kalhotky
- 1x vícevrstvou bambusovou plenu (která byla oproti původnímu balíčku navíc ?
- 1x separační bambusové pleny

Po vybalení jsem dala plenky hned prát, všechny se můžou prát na 60°C. Následně jsem vícevrstvou a kalhotkovou plenku dala do sušičky. Až po přečtení úvodního dopisu jsem zjistila, že bych sušičku použít neměla, ale já se řídím štítky přímo na oblečení, tak nevím, jak to tedy je. Plenky (klasické čtverce, bambusové vkládačky, kalhotkové pleny) normálně v sušičce suším a žádný problém ?

Na první pohled vypadají plenky veliké (dosud jsem používala jen mini verzi jak kalhotovek, tak svrchňáků i AIO jiné značky), ale mnoho patentků nabízí mnoho různých variant zmenšení, takže jsem je dokázala naštelovat i na naši malou princeznu. Sice je má nyní zmenšené co nejvíc to šlo (a možná by to ještě krapítek chtělo), ale žádná nehoda se po celou dobu testování nestala a aspoň je bude moct nosit celé plenkovací období ? Jsem ráda, že jsme svrchňáky i kalhotovku dostaly na patentky, protože zatím všechny naše plenky byly na suchý zip, tak jsem aspoň mohla porovnat oba typy zapínání.

EXTRA SAVÁ PLENA AIO

Testovaly jsme chobotovou AIO plenku s vnitřní vrstvou z tmavého fleecu se suchým zipem. Naše dosavadní plenky AIO jsou všechny kapsové, takže mám co porovnávat a musím říct, že typ AIO s všitou vkládací plenou pro mě plně splňuje termín „All In One“, protože plenu vezmete a nasadíte, poté sundáte a dáte do pračky. Žádné vytahování a vkládání vkládaček do kapsy, prostě ihned připravena k použtití (čímž rozhodně nechci říct, že kapsovka je špatná, to vůbec, ale je výhoda, že když chci, aby malou přebalil manžel, tak mu nemusím nic chystat, jen přidá separačku a je to). Protože tento typ plenek používám zejména na návštěvách (T. je v pleně krátce) a Tea je ještě malá (čůrá v menších porcích), nepotřebovala jsem do plenky přidat ještě navíc vkládačku. Pro naše účely plenka vyhovovala dostatečně i bez ní. Tuto možnost určitě využijeme později, až ta „nálož“ bude větší. Bála jsem se, že když plenku zmenším, že všitá vkládačka bude trčet ven a budu ji muset nějak nacpat zpět, kde bude pokrčená a bude malé vadit. Naštěstí to tak nebylo, „chobot“ se nějak sám po zkrácení přizpůsobil a „zůstal“ v plence.

Co určitě kvituji je to, že uschla rychleji než bambusové vkládačky jiné značky (výjimečně jsem je nedala do sušičky).

Jediné, co bych možná vylepšila, je horní část se suchými zipy, která je poměrně široká, zasahuje tak hodně do stehýnek a přijde mi, že jí při pohybu „můžou vadit“. A ještě je teda škoda, že plenka nemá křidýlka na vnitřní straně stehýnek (ale to ani AIO plenky jiné značky, které mám doma).

Zakoupit můžete zde: https://www.plenkybobanek.cz/latkovani-obchod/n...

KALHOTKOVÁ BAMBUSOVÁ PLENA

S dalším testovacím kouskem jsem opět spokojená. Kalhotková plena je savá, dobře drží, dá se taktéž zmenšit dle libosti. Součástí je vkládací plenka, která se připne pomocí 2 patentků v zadní části pleny. Tato vkládačka je kompatibilní s jinými kalhotkovými plenami, které máme doma.

Plusem jsou tenké boční strany, na kterých jsou zapínací patentky, takže dítko nemá na bříšku moc zbytečného materiálu. O dobré savosti všitého savého jádra svědčí i fakt, že i přesto, že byla plenka poměrně pročůraná, tak boční strany byly v podstatě suché. Oproti konkurenčním kalhotovkám mi přijde, že je „kratší“, že nezasahuje až ke kolínkům.

Ať přemýšlím, jak přemýšlím, na kalhotovce jsem asi nenašla nic, co by mi nevyhovovalo.

Zakoupit můžete zde: https://www.plenkybobanek.cz/latkovani-obchod/k...

SVRCHNÍ KALHOTKY

Se svrchňáky jsem zatím plně spokojená, žádná nehoda se nestala (asi máme štěstí, protože ty se nám celkově vyhýbají ?

Velké plus je velké množství patentků na upravení velikosti (manželovi patentky moc nevyhovují, ale jde obecně o patentky, ne tyto konkrétní). Taky mi hodně vyhovuje, že na samotné zapnutí jsou na obou stranách 2 řady patentků (2 vepředu, 1 vzadu) – zadní patentky si zapnu, plenku porovnám a dopnu zbývající patentky. Jako další plus bych viděla barevný lem, který je praktičtější než bílý, který jedna konkurence používá. Přece jen, bílá se snadno zapere a i „lépe“ na ní drží fleky.

Zároveň bych u lemů i něco změnila. Svrchňáky jiné značky, co máme doma, jsou lemovány fleecem a ten mi přijde pro pokožku příjemnější než gumička, která je použita u Bobánka. No a protože je Tea drobnější, tak má svrchňáčky na zádech ještě lehce volné, možná by pevnější gumička, nebo nějaké nařasení pomohlo. Jako poslední mám stejnou výtku jako u plenky AIO – široká horní část.

Slyšela jsem z více stran, že po čase svrchňáky protékají. To zatím posoudit nemůžu, jak už jsem psala, zatím jsme s nimi neměli sebemenší problém, tak jsem zvědavá, jak to bude v budoucnu ?

Zakoupit můžete zde: https://www.plenkybobanek.cz/latkovani-obchod/s...

VÍCEVRSTVÁ BAMBUSOVÁ PLENKA

Vícevrstvá plenka byla pro mě novinka (znala jsem ji, ale do té doby jsem ji neměla v ruce). Je vhodná jako vkládací plena. Já jsem ji použila jako vkládačku do kapsové AIO jiné značky a jako vkládačku do kalhotkové plenky jiné značky. V obou případech funkci splnila, nemám co vytknout. Bohužel nemám fotku rozložené plenky. Nějak jsem si ji zapomněla vyfotit a v době psaní recenze nebyla jaksi ve stavu hodného focení ?

SEPARAČNÍ BAMBUSOVÉ PLENY

Poslední testovací položkou v naší sadě byly bambusové separačky. Ty jsem bohužel neotestovala, neboť malá má pořád poměrně řídkou stolici, na kterou bambusové separačky nejsou vhodné. A navíc, z důvodu co nejdelšího pocitu sucha zatím preferuji separačky fleecové. Každopádně se nebojím, že bychom je v budoucnu nevyužily ?

Zakoupit můžete zde: https://www.plenkybobanek.cz/latkovani-obchod/d...

CELKOVÉ SHRNUTÍ

+ barvy a vzory (pro kluky i holky)
+ hodně patentků - mnoho variant jak zapnout/zmenšit
+ patentky jdou lehce zacvaknout
+ praní na 60°C
+ možnost zmenšení všech „kalhotek“ umístěním „křidélek“ s patentky/suchým zipem přes sebe

- Made in China

Plenky Bobánek splňují požadavky dané vyhláškou č. 84/2001 Sb. na výrobky pro děti do 3 let. Ale to, že jsou vyrobeny v Číně, je pro mě jedno obrovitánské minus ? Obzvlášť, když jsou prezentovány (nebo alespoň já to tak vnímám) jako české pleny. Co se týče vlastností a používání, nemám po testování během téměř 3 týdnů skoro co vytknout. Takže komu nevadí původ výrobků, vřele doporučuji. Ano, je pravda – co dneska není vyrobeno v Číně, že? Ale zrovna dětské pleny by nemusely.

Kdybyste měli kdokoli kdykoli jakékoli dotazy, neváhejte se ozvat ?


Na závěr bych chtěla moc poděkovat týmu Modrého koníka a plenkám Bobánek za možnost testování!