Další odeslání objednávek za: 0 Days
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

NOVÉ MODERNÍ VZORY

Recenze maminky Petrunes

K používání látkových plen jsem se chystala už v těhotenství. Měla jsem nakoupeno spoustu klasických čtvercových plen, nějaké svrchňáčky. Zkoušela jsem o tom něco načíst a říkala si, jak budu "látkovat" už od začátku... 
No, skutečnost byla jiná... Přišly menší zdravotní komplikace po porodu a já "látkování" pořád odkládala. Bertíček měl už 3 měsíce a já použila svou výbavu jen párkrát. Pořád jsem si neuměla najít správný systém, který by mi vyhovoval, ale zároveň mě štvalo, kolik peněz stojí jednorázové pleny a kolik je z nich odpadu navíc.
Bála jsem se, že "látkování" sebou přinese spoustu práce a času navíc. Teď už vím, že zbytečně. Testování látkových plen Bobánek pro mě přišlo v ten pravý čas.

Naše testovací sada obsahovala:

AIO extra savou plenu;
bambusovou kalhotkovou plenu;
bambusovou vícevrstvou plenu;
svrchní kalhotky;
separační bambusové pleny.

Po prvním vyprání na 60°C a usušení jsme jako první vyzkoušeli extra savou plenu AIO. Plena je podobná jednorázovým plenkám, což nejvíc ocenil můj manžel. Vkládací plenka je totiž všitá na vnitřní straně pleny, takže se do ní nemusí nic dalšího použít. Pomocí patentků se dá upravit velikost pleny, takže ji využijeme i v pozdějším věku. Se zapínáním na patentky jsme ale trochu bojovali. Při nákupu dalších AIO plen do výbavy zvolím spíše zapínání na suchý zip, který se snad lépe přizpůsobí. Extra savou AIO plenu jsme zkoušeli jak při běžném dni, tak hlavně přes noc. A svou savostí obstála na výbornou. Nic neproteklo, ani Bertíka nebudilo přílišné mokro.
Jediné minus vidím ve žmolcích, které se objevily hned po prvním vyprání. Ty ovšem na funkčnost plenky nemají žádný vliv.
S extra savou AIO plenou jsme maximálně spokojení a pod stromeček si nadělíme další kousky do výbavy.


Jako další jsme se vrhli na testování bambusových plen a svrchních kalhotek.
Začnu svrchňáčky, které nám přišly v krásném podzimním designu. Používám je nejen s bambusovými plenami od Bobánka, ale také s klasickými čtverci složenými novorozeneckým skladem a musím říct, že jsem nadšená. Za celou dobu jejich používání se nám nestala žádná nehoda, nic neproteklo a vše zůstává tam, kde má. Díky patentkům se dají kalhotky velikostí opět přizpůsobit každému dítěti. Se zapínáním na patentky jsem opět trochu bojovala a další svrchňáčky budu zase vybírat se suchým zipem, který mi vyhovuje více.

Bambusové plenky mě tolik nezaujaly. Jsou z nádherně jemného materiálu, je ale třeba počítat s delší dobou schnutí. 

Vícevrstvou bambusovou plenku jsem používala během dne, při častějším přebalování, pouze se svrchními kalhotkami. Později, až bude potřeba větší savost, plánuji ji používat v kombinaci s klasickými čtverci.

Kalhotková bambusová plena nám vyhovovala nejméně. Zapínání pomocí patentků nám šlo tentokrát jako po másle, protože plena je velmi pružná. Upravili jsme opět její velikost. I přes to vytváří na zadečku oproti jiným plenám velmi objemný balík, který Bertíkovi trochu vadil. Používali jsme ji tedy spíše na noc, kdy jsme dovnitř pomocí patentků připli bambusovou vkládačku.

Při každém přebalování používáme bambusové separační pleny. Jsou moc příjemné na dotek, zároveň tak akorát pevné, aby se netrhaly. To, co mají udržet, udrží, takže jsme s nimi spokojení. Škoda jen, že bambusové separačky se nedají při menším znečištění vyprat a znovu použít.

Já moc děkuji za možnost vyzkoušet plenky Bobánek a zbavit se tak svých obav z "látkování". A vy, pokud ještě váháte, nebojte se a vrhněte se do toho...