Další odeslání objednávek za: 0 Days
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

NOVÉ MODERNÍ VZORY

Recenze maminky Simdan

Jsem ráda, že jsme měli se synem Adámkem možnost testovat látkové plenky Bobánek.

Látkovým plenkám dávám přednost už v době narození třetí dcery (nyní 3roky). To jsem se s moderníma látkovýma plenami setkala poprvé. Zezačátku jsem z toho měla obavy, ale opravdu dnešní moderní pleny jsou úplně jiné, než v době nejstarší dcery (nyní 16let), kdy jsem látkování vzdala asi po měsíci neustálýho praní, sušení a žehlení. 

Moderní látkové pleny schnou rychleji, nemusí se žehlit, velké nehody se dají zachytit plenkou separační. Nakoupila jsem si sadu v Číně, ale kromě látkových plen používám i jednorázové, například na výlety nebo k lékaři. 

Občas se setkávám i s negativním ohlasem, většinou od maminek, které moderní látkování neznají a myslí si, že mám v koupelně kýble s plenama, denně vraženou hlavu v pračce a v noci žehlím. Občas se těmito názory bavím. 

A teď už k našemu testování. 
Po vyhlášení testování přišel balíček za pár dní. 
Nejvíc mě zaujal design plenkových kalhotek, krásné veselé obrázky, ale také hebký jemňoučký materiál hlavně u bambusových plen. A jako bonus bambusové separační pleny na největší nehody. 
Pleny jsem vyprala podle doporučení, některé maminky píší, že se na plenkách udělaly žmolky. Naše plenky to přežily bez újmy, rychle uschly a hned druhý den jsme testovali. 
Začali jsme plenkou s velrybami. Na této plně oceňuji použití suchých zipů, protože Adámek je velice živé a rychlé dítě, tak přebalování byla rychlovka. Plena krásně sedí, nikde netlačí a kupodivu nedělá ani velký zadeček a neomezuje dítě v pohybu. Neprotéká. 

Další přišla na řadu kapsová plenka na patentky s obrázky lesních zvířátek, která poprvé hned protekla, ale později jsem použila další vkládací plenu. 
Patentky se dobře zapínají, plena krásně přilne okolo nožiček a bříška, nikde netlačí. 
S pohybem už to bylo horší, Adámkovi se moc nelíbil veliký objem na zadečku, ale za pár dní si zvykl. 

Poslední bambusová plena mě překvapila. Poprvé jsem nevěděla, že je na ní třeba použít svrchní kalhotovou plenu a plena protekla během chviličky. Až podruhé jsem použila svrchní plenu a nehoda se nestala. Tato plena je neskutečně heboučká, měkká, krásně sedí, ale opět dělá veliký zadeček, takže trvalo pár dní než si Adámek zvykl. 

Separační bambusové plenky jsou skvělé, materiál je opět jemný, bez zápachu, dobře se kouskuje, je ekologicky rozložitelný, zachytí větší nečistoty z pleny a také se dá použít například na utírání ručiček nebo pusinky. 

Ještě chci pochválit tmavé vkládací pleny. Jsou praktické v tom, že nejsou vidět fleky a také skvěle sají tekutiny a plena je na povrchu stále suchá. 

Klady:

+ design, krásné obrázky 
+ hebký materiál 
+ nezapáchají
+ rychle uschnou
+ snadná údržba díky separační pleně
+ suché zipy (rychlé přebalení) 
+ krásně sedí (patentky na úpravu velikosti) 

Zápory:

- špatným použitím protékají (ale chyba byla v mé neznalosti) 
- vyrobeno v Číně 

Moc děkuji s Adámkem za tuto možnost vyzkoušet tyto plenečky. Nejvíce se osvědčila se suchými zipy s obrázky velryb a řadíme ji mezi naši nejoblíbenější.